English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Bohemia nebyla k účastníkům ROPRO Clio R3 Czech Trophy přívětivá

Zařazeno : MMCR1305, Clio

Top Media, 18.07.2013 08:22
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 4313x


Ani jedna posádka, registrovaná do seriálu ROPRO Clio R3 Czech Trophy 2013, nefiguruje v konečné výsledkové listině Rally Bohemia. Jejich celou pouť mladoboleslavskou soutěží zhatila náročná první etapa. V rámci superally dokončili alespoň druhou etapu Josef Peták a David Tomek.
Bohemia nebyla k účastníkům ROPRO Clio R3 Czech Trophy přívětivá
Bohemia nebyla k účastníkům ROPRO Clio R3 Czech Trophy přívětivá

Josef Peták, lídr průběžné klasifikace MMČR ve dvoukolkách před startem Bohemie, potvrdil, že se mu testy charakteru divácké speciálky (RZ1 Staroměstská) až tolik nezamlouvají, ale v dalším průběhu, na klasických vložkách, se s navigátorkou Alenou Benešovou neustále posouvali ve dvoukolkách výše a výše. Po čtvrtém testu se poprvé dostali na medailové pozice v nabité konkurenci vozů s jednou poháněnou nápravou, v cíli páté rychlostní zkoušky figuroval před nimi už jen Jiří Vrkoslav s vozem specifikace S1600. A tím pádem s obrovským náskokem vévodili i pohárové klasifikaci ROPRO Clio R3 Czech Trophy. Bohužel cíl šestého testu příbramská dvojice nespatřila.

„Závod pro nás začal slibně, ale v jedné z rychlejších pasáží do konce jsem šel později na brzdy, auto se na vlhkém asfaltu sklouzlo a už jsem ho nedokázal udržet na trati. Tím pádem jsme skočili do potoka,“ smutnil Josef Peták. „Naštěstí se nám vůz podařilo do večera opravit. Chtěl bych poděkovat za práci nejen mým mechanikům, ale také za pomoc klukům od bratří Bryndů a lidem zapojeným v Clio Cupu. Dali nám k dispozici množství věcí, které jsme potřebovali, opravdu to byl z jejich strany nadstandard a pro nás v nouzi hodně příjemné gesto. Jinak se Bohemia vydařila, jen jsme si výpadkem zkomplikovali situaci v hodnocení dvoukolek. A tak bude hodně záležet na Barumce a Příbrami. Zřejmě se o titulu rozhodne až v samotném závěru sezony,“ doplnil příbramský pilot.

Peták se po opravě vozu vrátil do závodu, ve druhé etapě sice byl nejrychlejší, ale vzhledem k časové ztrátě, kterou obdržel za nedojetí RZ prvního dne (24 minut), skončil „pouze“ na druhém místě. Přesto si upevnil letošní postavení v ROPRO Clio R3 Czech Trophy.

Solidně měl rozjetou domácí soutěž i mladoboleslavský David Tomek. Držel se předstartovních odhadů a pral se o šestou - sedmou příčku mezi dvoukolkami. Právě na šestém místě figuroval po jedenácti náročných rychlostních zkouškách první etapy. Cíl první etapy ale stejně jako Peták nespatřil. Se spolujezdcem Markem Zemanem havarovali v RZ12, na trati kultovního testu Vinec – Skalsko.

Pouhých šest penalizačních minut, obdržených za dvě nedojeté zkoušky je katapultovalo na první příčku a tu si v pohodě v nedělním klání udrželi. Letošní ROPRO Clio R3 Czech Trophy 2013 tedy na Bohemii poznal poprvé jiného vítěze než doposud dominantního Josefa Petáka.

„Začínalo se diváckým testem v Mladé Boleslavi, který vede mezi obrubníky a to není zrovna pro mě to pravé závodění. Na klasických vložkách jsme ale drželi solidní tempo, neztráceli jsme ani mnoho sekund na kilometr, takže v týmu panovala s průběhem spokojenost. Bohužel na Vinci, zkoušce, která se nachází nejblíže mého domu a dobře ji znám, přišla chybka. V Dolním Cetně jsem po nárazu do obrubníku ohnul spojovačku, která následně praskla a putovali jsme do superally. Celkově se mi soutěž moc líbila, potvrdilo se, že Bohemia a Barumka jsou nejlepšími domácími soutěžemi a za sucha jsem si opravdu svezení užíval. V dalším plánu máme Pačejov, Příbram, pokud čas a peníze dovolí, možná bychom následně vyrazili na nějaký závod do Německa nebo Rakouska,“ řekl v cíli David Tomek.

Rally Bohemia nepřála ani další pohárové dvojici na startu Michal Kravec - Josef Dvořák. V průběhu obou náročných etap shodně odstoupili kvůli technickým problémům. „V sobotu nám spadl klínový řemen, snažili jsme sice dojet do servisu bez serva, ale nedobíjel alternátor, a tak jsme zůstali stát za cílem pátého testu. Natěšeni alespoň na nedělní RZ Sychrov se právě po její třetině ozval ošklivý zvuk z motoru, zakouřilo se z výfuku a byl konec,“ popsal trable Michal Kravec.

„Bohemia byla pro pohárové účastníky malým Waterloo. První etapu nedokončil ani jediný vůz, což se v historii ještě nikdy nestalo. Trojice účastníků ale připravila své vozy do druhého dne, a tak nakonec David Tomek a Josef Peták neodjížděli z Mladé Boleslavi zcela bez bodů. Nyní čeká na účastníky ROPRO Clio R3 Czech Trophy oblíbená Barum rally Zlín. Proto věřím, že se to odrazí na větším počtu účastníků," doufá promotér ROPRO Clio R3 Czech Trophy 2013 Zdeněk Pekárek.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Nové Clio R3T čeká ostrá premiéra

Nové Clio R3T čeká ostrá premiéra

25.06.2014 13:54

Článek Antonín Straka, Ostatní

Kdo si nevyzvedl itinerář?

Kdo si nevyzvedl itinerář?

11.07.2013 09:17

Článek Petr Eliáš, Česká rally

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Dakar 2017: poslední 12.etapa [KOMPLETNÍ VÝSLEDKY]

/ Další video...