English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Tři výhry ze tří startů na domácí půdě pro Kopeckého

Zařazeno : MMCR1305, Kopecký

Miroslav Frouz, 15.07.2013 07:53
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 6888x


Jan Kopecký vyhrál 40. jubilejní ročník Rally Bohemia. Druhý Václav Pech se opět držel první místu nadohled, ale porazit tovární Škodu na domácí půdě bylo nad jeho síly. To Jan Sýkora si s Fiestou R5 připsal premiérový start, vyhranou RZ i premiérovou nehodu.
Tři výhry ze tří startů na domácí půdě pro Kopeckého
Tři výhry ze tří startů na domácí půdě pro Kopeckého

Druhou etapu 40. Rally Bohemia zahájila tovární posádka Škody Motorsport Kopecký/Dresler vítězně v obou rychlostních zkouškách. Největším soupeřem se stal opět skvěle jedoucí Pech/Uhel kteří ztratili ve čtrnáctém měřeném testu 0,4 vteřiny. V 15. RZ zabojovali Kresta/Gross a zajeli druhý nejrychlejší čas za tovární posádkou, na kterou ztratili  zanedbatelných 0,2 vteřiny. Po dvou rychlostních zkouškách se celkové pořadí nezměnilo. Skvěle jedoucí Sýkora/Škardová si stále udržovali krásné čtvrté místo v absolutním pořadí. Bohužel hned na dnešní úvodní zkoušce skončily naděje pro Jana Dohnala a Jakuba Venclíka po havárii.

Třída tři byla zatím v režii jediné posádky a tou je Vojtěch Štajf a F. Rajnoha, kteří sice na prvním dnešním testu podlehli Radku Mifkovi, ale hned v 15. RZ opět zabrali a nadělili zatím druhému jedoucímu Votavovi se Synáčem 27 vteřin. Na čele tak měli náskok přes dvě minuty. Třetí místo si zatím drží posádka Mifka/Plachý, čtvrté místo střeží mladý jezdec týmu ROTO Plzeň Martin Búš. Ten si ale bude muset dávat pozor na za ním jedoucího Marcela Tučka, který na něj ztrácí 23 vteřin.

Během 16. a 17. RZ se na nejvyšších místech nic nezměnilo. Kopecký/Dresler nenechává nikoho na pochybách a opět navýšil svůj náskok před dvojicí Pech/Uhel na 24,1 vteřiny a míří za dalším vítězstvím v rámci MMČR. Jediná změna, která se udála na špici průběžného pořadí, byla havárie do té doby výborně jedoucího J. Sýkory a M. Škardové. Ti po nárazu ulomili kolo a museli nedobrovolně přepustit čtvrté místo posádce Tarabus/Trunkát a ze soutěže odstoupit. Po této havárii byla zkouška nejprve pozastavena a poté zrušena.

Závěrečnou městskou rychlostní zkoušku sice vyhrál V. Pech před Romanem Krestou a Janem Kopeckým, ale stačí mu to jen na  druhé místo. Na prvním místě se od  třetí rychlostní zkoušky soutěže usadila posádka Kopecký/Dresler s tovární Škodou Fabia S2000 a až do konce před sebe nikoho nepustili. I přes vysoké nasazení Václava Pecha, kdy mezi ním a J. Kopeckým byly jen desetinové rozdíly, to na vítězství nestačilo. „Byla to skvělá a těžká soutěž. Jsme s Pavlem moc rádi, že jsme zvítězili na domácí půdě značky ŠKODA. Máme od automobilky špičkové podmínky a vůz. Děkujeme všem za perfektní podporu," řekl v cíli vítěz. Třetí místo obsadil R. Kresta a P. Gross. Ještě je třeba vyzdvihnout výkon Martina Kočiho, který obsadil celkové páté místo se ztrátou dvou minut a dvaceti sedmi vteřin. A největším překvapením je umístění Jiřího Vrkoslava s Citroenem C2 S1600, který vyhrál svoji třídu o sedm vteřin  před Egonem Smékalem  a v absolutním pořadí  se umístil na devátém místě. Třídu 3 opanoval Vojtěch Štajf a František Rajnoha a v absolutním pořadí dosáhli na 8. místo.

Ve třídě 6 uhájil vedení v Soutěži Elwis Chentre a celkově se umístil na krásném desátém místě.

40. Rally Bohemia je již minulostí. Jela se za krásného suchého počasí a byly vidět krásné souboje na špici závodního pole, ale také v nižších třídách. A ted už se budeme pomalu ubírat k vrcholu letošní rallyové sezony, kterou je Barum Czech Rally Zlín.

Výsledky 40. Rally Bohemia:
1. Kopecký Jan / Dresler Pavel Škoda Fabia S2000 01:54:41.5
2. Pech Václav / Uhel Petr Mini John Cooper Works S2000 +00:00:26.3
3. Kresta Roman / Gross Petr Škoda Fabia S2000 +00:00:35.7
4. Tarabus J. / Trunkát Daniel Škoda Fabia S2000 +00:01:30.8
5. Koči Martin / Kostka Lukáš Škoda Fabia S2000 +00:02:27.2
6. Odložilík R. / Tureček Martin Škoda Fabia S2000 +00:02:40.4
7. Cvrček V. / Šálek Ondřej Škoda Fabia S2000 +00:04:24.8
8. Štajf Vojtěch / Rajnoha F. Subaru Impreza STI +00:06:03.6
9. Vrkoslav Jiří / Rada Jiří Citroen C2 S1600 +00:08:36.8
10. Elwis Chentre / D´herin Igor Škoda Fabia R2 +00:08:39.0

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Seznam přihlášených na Bohemku

Seznam přihlášených na Bohemku

05.07.2013 10:18

Článek Honza Froněk, Česká rally

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Vodafone Rally de Portugal 2008 - Jan Kopecký - SS1

/ Další video...