English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Václav Pech jun. před dlouhou Rallye Bohemia

Zařazeno : MMCR1305, Pech

Zita Vinšová, 09.07.2013 15:42
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 4417x


Po napínavém souboji v Hustopečích, kde Pech s Uhlem zaostali za tovární posádkou Škodovky o pouhé 2,2s, čeká o nadcházejícím víkendu EuroOil – invelt team s vozem MINI start na jubilejní 40. Rallye Bohemia, zařazené do Evropského poháru a Mezinárodního mistrovství České republiky. 
Václav Pech jun. před dlouhou Rallye Bohemia
Václav Pech jun. před dlouhou Rallye Bohemia

Vítězové „Bohemie“ z roku 2006 a vedoucí posádka průběžného pořadí MMČR Pech s Uhlem, považují  rychlostní zkoušky mladoboleslavské soutěže za nejhezčí v celém šampionátu, ale zároveň také za nejtěžší. „Je velice obtížné si zde napsat dokonalý rozpis. Při seznamovacích jízdách jsme hlídáni systémem GPS a musíme striktně dodržovat pravidla silničního provozu. Rychlostky jsou zde velice technické, střídají se různé kvality asfaltu o různé přilnavosti a rytmus závodní jízdy musíte měnit podle šířky vozovky, kdy uzoučká silnička v chatové oblasti přejde v širokou okresku, aby za 2 km skočila na polní cestu. Navíc při tréninku máme povoleny pouze dva průjezdy, takže ani na kontrolu není moc prostoru,“ popisuje Václav Pech.

Jen dva týdny měli mechanici týmu na celkovou repasi vozu MINI John Cooper Works S2000, 1,6 turbo.  „Rallye Bohemia je první soutěží, kde máme nařízeno používat nové pneumatiky. Jsou vyrobené z jiné směsi, která by měla rallye trochu zpomalit. Podrobili jsme je důkladnému testu a to i na mokru, které nám museli obstarat dobrovolní hasiči. Nové pneumatiky mají jinou přilnavost a byla nutná změna na geometrii vozu. Rallye Bohemia považujeme s Petrem  za jeden z vrcholů domácího mistrovství. Chtěli bychom pozvat všechny příznivce motorsportu na tento jedinečný závod a doporučit ke shlédnutí i paralelní rychlostní zkoušku v Sosnové, která se jede jako poslední v sobotní etapě,“ doplňuje Václav Pech jun.  

40. Rallye Bohemia odstartuje v pátek 12. července z Mladé Boleslavi a na soutěžící čeká trať o délce skoro 700 kilometrů ve dvou etapách rozdělená do osmnácti měřených úseků. Cíl této dlouhé a těžké rallye je naplánován na neděli 14. července odpoledne na náměstí v Mladé Boleslavi.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Bohemka odstartovala

Bohemka odstartovala

12.07.2013 21:21

Článek Honza Froněk, Česká rally

Pech měl v Krumlově pech

Pech měl v Krumlově pech

25.05.2015 18:59

Článek Romana Hájková, Česká rally

Pech je rekordmanem Pražského sprintu

Pech je rekordmanem Pražského sprintu

01.12.2014 18:01

Článek Romana Hájková, Česká rally

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Ford Focus WRC a Václav Pech

/ Další video...