English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Acropolis po RZ 10, druhé etapě: Latvala zvyšuje vedení

Zařazeno : MS1306

Martina Zikmundová, 01.06.2013 18:54
Tisknout článek
Kategorie : WRC; zobrazeno : 4943x


Po druhé etapě můžeme konstatovat, že Jari-Matti se snaží udržet svou horkou hlavu na uzdě a sobě i týmu přonést vítězství, druhý a třetí Sordo i Neuville jedou své tempo, opatrné, ale svižné, taktizují, ale podium pro ně bude úspěchem. Čtvrtý Al.Atthiyah a pátý Mikkelsen předvádí pěkný souboj.
Sordo jede pro pěkné druhé místo
Sordo jede pro pěkné druhé místo

Odpolední sekce kopírovala tu dopolední. První test po servisním zásahu vyhrál tým VW, který obsadil tři první místa v pořadí: Latvala, Ogier, Mikkelsen. Zkouška je plná kamenů, a hoši evidentně vozy ani štěstěnu nešetřili, neboť Latvala byl na testu o 9s rychlejší než v dopolední sekci a udělil svému Sordovi půl minuty, čímž by si měl zajistit větší klid do dalších bojů. Latvalův koment: "Auto je v pohodě, já jsem v pohodě, takže celkově vělká spokojenost." Sordo, dojel sedmý: "Trať je zcela rozbitá, plná šutrů, Latvala tlačí jako blázen, že? Můj plán je vyvarovat se trablů."

Celkově třetí Neuville dojel šestý a kencentroval se plně na udržení své pozice: "Všude kameny, myslel jsem víckrát, že máme defekt. Ztratili jsme pár vteřin, když zhasl motor, ale stejně jedu opatrně."

RZ 8 vyhrál Jevgenij Novikov, posunul se tak na deváté místo před Kubicu a Ogiera, který si polepšil výrazně, když dojel třetí 15 s za Rusem a 10s za druhým Latvalou, kontrolujícím své vedení. Za nimi se v RZ seředili Mikkelsen, Sordo a Al-Attiyah. Cetsa byla opět plná kamenů a jak se jim Novikov vyhnul? "Musíte sevyvarovat doteku všeho - zvenku i zevnitř tratě, jen tak můžete jet rychle," řekl. Latvalovu jízdu nazval Mikka Antilla kontrolovaným řízením. "Po letech řízení jako výrostek se mé zkušenosti konečně zúročují," vtipkoval JML. Ogier popisuje situaci na trati: "Je to tvrdé, vůz se pekelně třásl až jedna kamera upadla."

Ostberg dokončil test ne defektu a Hirvonen s poškozeným pravým předním ráfkem. Hůře dopadl Khalid Al Quassimi, který šel přes střechu a skončil už 100m po stratu, ve třetí zatáčce. Bitvu o čtvrté místo svádí Mikkelsen a Al-Attiyou. Katařana Nor postupně dohání.

Stejné pořadí na prvních třech místech jako na RZ 8 bylo na RZ 9: Novikov, Latvala, Ogier. Latvala kontroloval situaci, ačkoli začalo pršet (ano, i v Řecku) a tím se otevřela další dimenze náročné Rally Acropolis. "Měl jsem trochu obavy, když jsem viděl déšť, že to bude klouzatm, ano, ztratili jsme trochu grip na jednom, dvou místech a byli párkrát širocí, ale stejně to byla dobrá zkouška," řekl lídr soutěže. Al-Attiyah byl o sekundu rychlejší než Mikkelsen, který přijel do stopky s poškozeným ráfkem: "Nevím, kde se to stalo, trefovali jsme pořád něco. Hlavní je udržet vůz na trati. Příští zkouška mi sedí, hodlám zatlačit tam," sliboval.

Ani poslední test na Al-Attyiově čtvrtém místě nic nezměnil, naopak, Katařan získal na mladého Nora 16 vteřin. Zkoušku vyhrál Ogier před Ostbergem a Latvalou. Ostberga tak přeskočil v průběžném pořadí Prokopa a je šestý, Ogier Kubicu a je po druhé etapě na desátém místě, když před ním jsou  další dva "problematici" Novikov a Hirvonen, mezi kterými jistě dojde k boji o osmé místo. Nic jistého nemá ani Martin Prokop na místě sedmém.

Na prvních třech místech ve WRC 2 se nic nezměnilo, pořadí zůstává: Kubica (Citroen), Protasov (Ford), Al-Kuwari (Ford).

Zítra čeká posádky dvojice testů. která se opakuje - Pissia a Loutraki. Vše budeme sledovat z domova i z místa (rally mania má své zpravodaje v Loutraki).

Acropolis Rally po RZ10:
1. Latvala / Anttila, VW Polo R WRC, 2:32:42,8  
2. Sordo / Del Barrio , Citroen DS3 WRC +1:04,1s
3. Neuville / Gilsoul, Ford Fiesta RS WRC, +1:43,1min
4. Al-Attiyah / Bernacchini Ford Fiesta RS WRC +3:46,1min
5. Mikkelsen / Markkula VW Polo R WRC +4:11,8min
6. Ostberg / Andersson Ford Fiesta RS WRC +5:26,3min
7. Prokop / Ernst, Ford Fiesta RS WRC +5:50,3min
8. Hirvonen / Lehtinen Citroen DS3 WRC +7:52,2min
9. Novikov / Minor Ford Fiesta RS WRC +8:16,1min
10. Ogier / Ingrassia VW Polo R WRC, +10:29,5min  
11. Kubica / Baran Citroen DS3 S2000 +11:02,2min/ Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

Prokopova sezóna sedmých míst pokračovala na Rally Acropolis

05.06.2013 08:03

Článek Martin Prokop Official Media, WRC

Racing-Mania.cz

Poslední bitvy Acropolis svedeny u zeleného stolu

03.06.2013 08:55

Seriál Radek Vojtěchovský, WRC

Racing-Mania.cz

Dobře rozjetá Rally Acropolis pro Martin Prokopa

02.06.2013 07:35

Článek Martin Prokop Official Media, WRC

Více souvisejících článků! Více souvisejících článků!

Racing-Mania.cz

Hirvonen: Potřebujeme více štěstí!

27.05.2013 17:03

Článek Lenka Martinová, WRC

Racing-Mania.cz

50 posádek v Řecku

07.05.2013 18:54

Článek Honza Froněk, WRC

Racing-Mania.cz

Výrazně ořezaná Rally Acropolis 2013

26.01.2013 08:01

Seriál Honza Froněk, WRC

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Dakar 2017: 11.etapa [AKTUALIZUJEME]

/ Další video...