English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Václav Pech jun. a Petr Uhel na startu nové sezóny

Zařazeno : ME1301

Zita Vinšová, 31.12.2012 16:16
Tisknout článek
Kategorie : ME; zobrazeno : 5205x


Jak se stává tradicí, bývá závěr roku mezi českými soutěžáky hodně hektický. Hned po novém roce se jede Jänner Rallye zařazená jako české a rakouské mistrovství a letošní ročník i jako Mistrovství Evropy nově nazvané ERC (European Rallye Championship).
Václav Pech jun. a Petr Uhel na startu nové sezóny
Václav Pech jun. a Petr Uhel na startu nové sezóny

Příprava Mini Coopera včetně testů v anglickém Prodrive, přestavení podvozku na sníh, jeho naladění a odzkoušení, zajištění speciálních sněhových pneumatik s hroty a další desítky nutných prací. Tak se dají charakterizovat poslední dva měsíce dění v EuroOil – invelt teamu před nadcházející, jubilejní 30. Jänner Rallye.

Pech s Uhlem prožijí jen zkrácený silvestrovský večer, aby brzy ráno vyrazili na seznamovací jízdy, které začínají 1.1. 2013 v 9.00 hod. "Tak myslím, že nejdůležitější věc na Silvestra  budou u nás špunty do uší," říká s úsměvem Václav Pech, trojnásobný vítěz Jänneru. "Tuto soutěž známe opravdu dobře. Stejně tak, jak jsme zde zažili radost z vítězství, tak jsme zde prožili i porážky a odstoupení. Je to nejtěžší závod na absolvování bez jezdecké chyby. Úzké horské cesty, sníh, led, stále se měnící povrch, nepředvídatelná námraza a velká mezinárodní konkurence jsou každý rok hlavními znaky Jänneru. I když si myslíte, že některou rychlostní zkoušku znáte z dřívějška, nikdy není stejná jako před rokem. Buď je cesta propluhována do jiné šířky, nebo jsou jinak zastrkané sněhové tyčky dělající odlišný poloměr zatáčky. V loňském roce nebylo při tréninku po sněhu ani památky, ale v noci před startem napadla taková nadílka, že pořadatelé jen stěží stačili zajistit průjezdnost tratě. Taková je Jänner Rallye, kterou považujeme za jednu z nejhezčích soutěží, jakou jsme jeli. Doufám, že letos máme nachystáno dostatek variant podvozku, jak na sněhové, ledové, tak i ,,mokrosuché“ podmínky a bude se nám dařit volba pneumatik,“ přeje si Václav Pech.

„Vybrali jsme si trochu delší podzimní přestávku a teď už se všichni těšíme na novou sezonu. Jänner je vždy velmi těžká soutěž, a letos tam bude opravdu výborná konkurence, vzhledem k tomu, že to je úvodní podnik nového Mistrovství Evropy. My jsme připraveni nedat svou kůži zadarmo a věříme, že technické problémy z  podzimu jsou už vyřešeny,“ dodává Ing. Jiří Jirovec.

30. Jänner Rallye odstartuje v pátek 4. ledna 2013 v 7.30 hod. v příhraničním   Freistadtu. Vítězná posádka projede cílovou rampou po absolvování tratě dlouhé 825 km v sobotu 5.ledna v 17.15 hod. ve Freistadtské městské hale. EuroOil – invelt team zve všechny své fanoušky a příznivce motorismu na tento jedinečný závod.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

Janner o týden posouvá uzávěrku přihlášek

29.11.2012 14:03

Seriál Radek Vojtěchovský, ME

Racing-Mania.cz

Seznam přihlášených na Janner je venku [AKTUALIZOVÁNO]

18.12.2012 15:35

Seriál Radek Vojtěchovský, ME

Racing-Mania.cz

Nevyzpytatelný Janner

02.01.2013 11:49

Seriál Radek Vojtěchovský, ME

Racing-Mania.cz

Jänner po RZ3 - Pneumatiková loterie

04.01.2013 11:13

Článek Honza Froněk, ME

Racing-Mania.cz

Jänner po RZ8 - Bouffier útočí

04.01.2013 17:30

Článek Honza Froněk, ME

Racing-Mania.cz

Jänner po RZ13 - Top 10 beze změn

05.01.2013 10:05

Článek Honza Froněk, ME

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Crash Jari-Matti Latvaly z prvního místa v Německu [4xVIDEO]

/ Další video...