English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

ŠKODA získala třetí titul IRC ve značkách v řadě

Zařazeno : IRC1212, Kopecký

Škoda Motorsport, 13.10.2012 15:50
Tisknout článek
Kategorie : IRC; zobrazeno : 7943x


Značka ŠKODA slaví další úspěch. Potřetí v řadě zvítězila v hodnocení značek šampionátu Intercontinental Rally Challenge (IRC). Svůj hattrick stvrdila na Rally San Remo, předposlední soutěži letošního IRC.
ŠKODA získala třetí titul IRC ve značkách v řadě
ŠKODA získala třetí titul IRC ve značkách v řadě

ŠKODA se stala nejúspěšnější značkou IRC s 27 vítězstvími a Juho Hänninen s Mikko Markkulou nejúspěšnější posádkou s 11 prvenstvími. Hänninen s Markkulou se letos stali rovněž mistry Evropy a Kopecký s Dreslerem českými šampiony.

Michal Hrabánek, šéf týmu ŠKODA Motorsport, shrnuje úspěšné vystoupení v IRC: „Získali jsme ceněný IRC hattrick a dosáhli tím s vozem ŠKODA Fabia Super 2000 historického úspěchu - stali se nejúspěšnější značkou šampionátu IRC. Naši jezdci mají na kontě zároveň nejvíce vítězství. Je to ta nejlepší odměna pro všechny členy týmu za jejich špičkovou práci po celé toto úspěšné období. Je před námi ještě závěr sezony, ve kterém bychom chtěli získat rovněž titul mezi jezdci.“

Juho Hänninen je s 11 vítězstvími nejúspěšnějším jezdcem historie IRC: „Jsem rád, že jsme našimi třemi letošními vítězstvími (Irsko, Belgie, Česko) pomohli značce ŠKODA k vytouženému hattricku. Měli jsme po celou dobu skvělý vůz a to byl základ našeho úspěchu.“ Juho Hänninen se společně s Mikko Markkulou stali jedinou posádkou na světě, která získala tituly v IRC (2010), mistrovství světa SWRC (2011) a mistrovství Evropy (2012).

Jan Kopecký, trojnásobný vicemistr IRC z let 2009-2011, zvítězil letos na dvou soutěžích IRC – na Kanárských ostrovech a Sicílii: „Chtěl bych poděkovat za šanci být součástí skvělého týmu se špičkovým autem. Dosažených výsledků si v konkurenci špičkových pilotů velmi vážíme.“ Jan Kopecký získal letos s vozem ŠKODA Fabia Super 2000 přesvědčivým způsobem titul českého mistra.

K jezdeckému titulu IRC má nakročeno jeho obhájce Andreas Mikkelsen z týmu ŠKODA UK Motorsport, který je před poslední rally sezony na Kypru, (2. - 4. listopadu), ve vedení. Kyperská soutěž je stejně jako v loňském roce hodnocená dvojnásobným počtem bodů. Mikkelsen byl letos nejrychlejší na Azorských ostrovech a v Rumunsku. Jezdci vozu ŠKODA Fabia Super 2000 slavili tituly již v minulých dvou sezonách – 2010 Juho Hänninen s Mikko Markkulou a v loňském roce Andreas Mikkelsen s Olou Floene.

Jan Kopecký s Pavlem Dreslerem skončili v San Remu druzí a dosáhli svého nejlepšího výsledku na soutěži, která bývá doménou domácích pilotů. Juho Hänninen s Mikko Markkulou odstoupili ze soutěže po havárii ve čtvrté rychlostní zkoušce.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

Sanremo cíl: Italská (turbo)záležitost

13.10.2012 15:51

Seriál Radek Vojtěchovský, IRC

Racing-Mania.cz

Sanremo po RZ 4: Ronde konečnou pro finské piloty

12.10.2012 22:28

Seriál Radek Vojtěchovský, IRC

Racing-Mania.cz

Sanremo po RZ 3: Basso před Kopeckým, Scandola out

12.10.2012 17:19

Seriál Radek Vojtěchovský, IRC

Racing-Mania.cz

Shake na Sanremu - dobře utajená akce

12.10.2012 09:39

Seriál Radek Vojtěchovský, IRC

Racing-Mania.cz

Breen se vrací do Peugeotu Sainteloc Racingu

04.09.2012 14:30

Článek Radek Vojtěchovský, IRC

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Vodafone Rally de Portugal 2008 - Jan Kopecký - SS1

/ Další video...