Francie po RZ 4: Loeb na čele, Fordy ale postupně zrychlují

Zařazeno : MS1211

Radek Vojtěchovský, 05.10.2012 12:15
Tisknout článek
Kategorie : WRC; zobrazeno : 6133x

Na osychající trati volily posádky různě pneumatiky, nejlépe však z dopolední rundy vyšel Sebastien Loeb. Martin Prokop je zatím třináctý a bojuje s Fabiemi VW Motorsportu.

První rychlostní zkouška dne byla zároveň nejdelší v sekci a Sebastien Loeb se vítězným časem posunul do čela průběžného pořadí místo po včerejšku vedoucího Neuvilla. Druhý čas zajel Hirvonen před Latvalou a Sordem. Druhý tovární pilot Fordu Solberg zvolil tvrdé pneumatiky a skončil až za svým krajanem Ostbergem. Na úplný závěr elitní desítky se dokázal vklínit i Sebastien Ogier s Fabií S2000.

RZ 2 již nebyla tak jednoznačnou záležitostí Citroenu. Loeb se na mezičasech přetahoval o desetinky s Latvalou, aby měl nakonec v cíli náskok pouhých 0,8 vteřiny. Dále se seřadili Sordo, Neuville a Hirvonen. Druhý čas posunul Latvalu na stejnou příčku průběžného pořadí.

Závěrečný test před servisem vyhrál nejmenším možným rozdílem Latvala před Loebem. Hodně na plyn šlapal také Solberg, který na lídra ztratil méně než 4 vteřiny. V průběhu zkoušky byl dokonce před Loebem i Latvalou Neuville, ale tempo až do cíle neudržel. Ani na závěrečné zkoušce nepřinesly očekávanou výhodu tvrdší gumy Sordovi a tak ztratil jednu pozici ve prospěch mladého Belgičana.

Martin Prokop jede časy ve druhé desítce se ztrátou okolo 1,6 sec/km a zatím prohrává i s Ogierem a Mikkelsenem s Fabiemi. V rozhovorech po RZ si stěžuje, že motor nemá výkon, jaký by očekával.

Odpolední sekce začíná ve 13:56 a všechny RZ lze sledovat živě na internetu například ZDE.