Zařazeno : Průlet

Radek Vojtěchovský, 28.08.2012 22:12
Tisknout článek
Kategorie : Ostatní; zobrazeno : 5883x

Německý šampionát na světových tratích, španělský asfalt, turecká šotolina a všude o víkendu vítězily Fabie S2000.
Foto (c) rallye-magazin.de

První dvě ze tří etap světové Rallye Deutschland tvořily trať nejdelšího podniku DRM, který sledovalo na 142 tisíc diváků. Každý den byl hodnocen zvlášť, ale vítěz se neměnil, dvakrát maximálně bodoval Mark Wallenwein. Pětadvacetiletý pilot ze Švábska může již na příštím podniku slavit předčasně titul. V pátek vyhrál tři erzety z pěti (na RZ 3 se po požáru Prokopovy Fiesty nezávodilo) a o 5,1 vteřiny porazil Felixe Herbolda. Ruben Zeltner chtěl vozy S2000 pronásledovat, ale po problémech se svíčkam motor jeho Porsche pracoval jen na čtyři válce.

Sobotní den začal lépe Herbold, který vyhrál všechny testy první sekce a získal půl minuty náskoku. Před cílem Stein and Wein 2 ale přišel pro poloosu a destrukce jeho vozu pokračovala následně zničením předního diferenciálu a předních brzd. Lídr musel následně vzdát. Hnací ústrojí vozu Rubena Zeltnera nepřežilo druhý průjezd Panzerplatte.

BODOVÁNÍ DRM
1. M. Wallenwein 198, 2. Herbold 130, 3. Zeltner 120, 4. Riedemann 118, 5. S. Wallenwein 108, 6. Mohe 100.

Foto (c) curuxarallye.info

Fabia a Porsche spolu soupeřily také ve Španělsku na Rallye de Ferrol a i zde se podstatně více radovala posádka se Škodou. Alberto Hevia jedoucí s novým navigátorem Javierem Alvarezem si připsal druhé vítězství roku a navázal na triumfy z Rallye de Ferrol z let 2009 a 2010. První dva testy vyhrál Sergio Vallejo, pro změnu vítěz ročníků 2007 a 2010. Druhým časem začal Xevi Pons s Fordem Fiesta Proto, ale na RZ 2 odstoupil po problémech s transmisemi. Hevia pak zajle tři nejlepší časy a šel do vedení.

Ve druhé etapě se jely jen tři dlouhé zkoušky. Dva vyhrál Hevia a na závěrečném byl nejrychlejší Vallejo. To už ale měl na svém kontě ztrátu 13 minut po defektu na předchozí RZ. Druhý tak dojel domácí Jose Antonio Iglesias, vítěz skupiny N.

BODOVÁNÍ MISTROVSTVÍ ŠPANĚLSKA
1. Fuster 139,5, 2. Hevia 125, 3. Vinyes 122,5, 4. Vallejo 104,5, 5. Pais 80, 6. Monzon 68.

Foto (c) Pegasus Racing

Po třetím vítězství v tureckém šampionátu převzal Luca Rossetti vedení v tabulce. Jezdec Pegasus Racing měl na Hitit Rallisi 27 soupeřů a pět z nich mělo k dispozici techniku S2000. Ercan Kazaz, který začal sezonu ve Fabii, pak zkoušel Mini z Toksportu měl tentokrát k dispozici Lancer R4 vlstního týmu Parkur Racing. V sobotu se jely tři šotolinové zkoušky a 2,3 kilometrová superspeciálka. Vítěz RZ 1 Murat Bostanci zakončil den jako lídr, Rossetti byl druhý o 1,8 vteřiny. V nedělním programu se jely dvě sekce o třech testech, Rossetti byl nejrychlejší pětkrát a hned po první zkoušce dne převzal vedení. Avci šel na předposlední zkoušce přes střechu a tak si pro třetí místo dojel Burak Cukurova.

Jezdci v mistrovství Turecka mohou získat bonusové body za zahraniční starty a tak se Avci chystá na starty v Evropském poháru zóny východ. Podle neoficiálních informací jeho program zkopíruje i Rossetti.