English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Černý Kohout po Hustopečích blíže k titulu

Zařazeno : MMCR1205, Černý

Petr Eliáš, 28.06.2012 12:05
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 7232x


Jan Černý s Pavlem Kohoutem a s černým Citroënem DS3 R3T při Rally Hustopeče opět zvítězili v Citroën Racing Trophy a i mezi dvoukolkami.
Černý Kohout po Hustopečích blíže k titulu
Černý Kohout po Hustopečích blíže k titulu

Pro černý Citroën DS3 R3T byla Agrotec Rally Hustopeče druhým závodem, kde se v tomto atraktivním designu představil s posádkou Jan Černý – Pavel Kohout. Mladíci vstupovali do soutěže jako průběžně vedoucí posádka klasifikace dvoukolek a jejich cílem bylo znovu mezi těmito vozy zvítězit a pokusit se zajíždět i časy mezi nejrychlejšími v absolutním pořadí. Hned po seznamovacích jízdách bylo Janu Černému jasné, že Rally Hustopeče bude hodně náročnou soutěží, která obsahuje plno zrádných míst. "Trať Rally Hustopeče dvoukolkám příliš nesvědčí. Hodně často se tady jede vysokými rychlostmi a brzdí se téměř na nulu. Dvoukolce pak dlouho trvá než se rozjede. Z boje o absolutní pořadí tedy poměrně brzo sešlo a vzhledem k vývoji soutěže to ani nemělo smysl," popisuje situaci Jan Černý.

Černý Citroën DS3 R3T se v úvodu soutěže pohyboval kolem 15. místa absolutní klasifikace a držel si vedení jak mezi dvoukolkami, tak ve třídě 5 a samozřejmě v Citroën Racing Trophy, tedy ve značkovém poháru posádek, které sází na techniku s dvojitým šípem ve znaku. "V úvodu soutěže nás trochu potrápily brzdy, kdy jsme zkoušeli nové brzdové destičky. Ty se nakonec ukázaly jako úplně nevhodné a po jejich výměně se vše zlepšilo. Začali jsme následně postupně zrychlovat a našim soupeřům s dvoukolkami jsme se vzdalovali. Chci vyzdvihnout výkon Emila Trinera, který jede skvěle a jen škoda, že nemá silnější techniku. Určitě bychom rádi závodili s více dvoukolkáři a zároveň se hecovali k lepším výsledkům," dodává Jan Černý. Černý Racing team si tak na své konto připsal druhý vyhraný závod po sobě.

V cíli velmi pěkně připravené Agrotec Rally Hustopeče se tedy černý Citroën DS3 R3T objevil na 13. místě absolutně a zvítězil mezi dvoukolkami stejně jako ve třídě 5. Jan Černý s Pavlem Kohoutem si znovu převzali cenu od promotéra Citroën Racing trophy ve výši 4000 euro. To bylo příjemné zakončení rally v kraji vína a slunce. Další příležitostí, kdy fanoušci motorsportu budou moci spatřit Jana Černého s černým Citroënem DS3 R3T bude nadcházející Bohemia Rally, která odstartuje už 13. července v Mladé Boleslavi./ Zpět na přehled článků

/Související články

Jan Černý na Velikonoce v zeleném Irsku

Jan Černý na Velikonoce v zeleném Irsku

17.04.2014 11:22

Článek Radka Matthey, ME

Racing-Mania.cz

Černý Kohout odstartoval na ostrovech

26.04.2013 07:51

Seriál Petr Eliáš, ME

Jan Černý prodal Fabii S2000

Jan Černý prodal Fabii S2000

08.08.2013 09:02

Článek Martin Klik, ME

Jan Černý před Valašskou rally v roli favorita

Jan Černý před Valašskou rally v roli favorita

23.03.2017 18:14

Článek MOGUL ŠKODA ACA RACING, Česká rally

Racing-Mania.cz

Černý – Kohout zazářil v Itálii

21.04.2012 20:47

Článek Petr Eliáš, ME

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Černého premiéra na bílém sněhu?

/ Další video...