English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Semerád na poslední RZ vybojoval vítězství

Zařazeno : MMCR1204, Semerád

Petr Eliáš, 28.05.2012 20:33
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 4830x


Martin Semerád má za sebou jeden z nejlepších závodů po sportovní stránce. Zvítězil mezi produkčními vozy a celkově skončil pátý.
Semerád na poslední RZ vybojoval vítězství
Semerád na poslední RZ vybojoval vítězství

40. Rallye Český Krumlov byla další soutěží Mediasport Mezinárodního mistrovství České republiky v rally, které se letos Martin Semerád s Bohuslavem Ceplechou zúčastnili. Opět se jednalo o rally, kde Martin závodil poprvé, a bylo tedy rozhodující, jak kvalitně si dokáže připravit rozpis a dokáže na něj jet. "Po seznamovacích jízdách jsem věděl, že rally bude hodně rychlá a i zrádná, což se mi stoprocentně potvrdilo. Z tratě jsem měl respekt, rozpis nám s Bohoušem seděl dobře a hned od začátku rally jsme byli na čele mezi produkčními vozy a bojovali s Jarinem Orsákem. Po prvním dni jsme na něj ztráceli asi deset vteřin," říká k úvodu soutěže Martin Semerád.

Příjemné jarní až letní počasí přivítalo účastníky 40. Rallye Český Krumlov i ve druhé etapě, kde byla připravena kombinace dvou velmi těžkých rychlostních zkoušek s názvy Kohout a Malonty. Při druhém průjezdu rychlostní zkouškou Kohout Martin s Bohoušem pořádně zabrali a výsledkem bylo znatelné snížení ztráty na Orsáka na 8,1 vteřiny a boj o vítězství mezi „velkými enky“ byl opět ve hře. "Podařilo se nám zajet super čas a dotáhnout se zase na dostřel Jarinovi. V tu chvíli jsme se rozhodli, že o vítězství zkusíme ještě bojovat a do dalších rychlostních zkoušek jsme šli hodně ostře. Na Lipno jsem si věřil, protože takový charakter rychlostních zkoušek mi vyhovuje. V infarktovém závěru, kdy jsme byli před poslední rychlostní zkouškou tři posádky ve vteřině, se nám nakonec podařilo zvítězit, dostali jsme se v celkovém pořadí o dvě příčky vpřed a hlavně na první místo v kategorii produkčních aut," popisuje závěr soutěže ze svého pohledu Martin Semerád.

Celkové páté místo absolutní klasifikace, hned za rychlými a technicky vyspělými vozy S2000 je výkon, se kterým je Martin Semerád i celý jeho tým nad míru spokojený. "Byl to asi největší souboj, který jsem zatím v rally zažil. Vítězství mezi produkčními vozy jsme si skutečně museli vybojovat a to mě těší. Bohužel radost z výsledku nám v cíli soutěže zkazila zpráva o tom, že v nemocnici po nehodě zemřel spolujezdec Aleš Zimolka. To je celému týmu moc líto a vyjadřujeme hlubokou soustrast rodině. Všichni závodníci víme, že k něčemu takovému může dojít, ale nepřipouštíme si to. Věřím, že je to zase na dlouhou dobu poslední křížek v soutěžích," přeje si smutný Martin Semerád.

Semerád Rally Team si tedy z Českého Krumlova odvezl poháry za vítězství v kategorii produkčních vozů, vítězství mezi juniory a také cenné body za celkové páté místo v absolutní klasifikaci. Další soutěží, které se Semerád Rally Team zúčastní, bude za dva týdny Rally Krkonoše. Ta má centrum v Trutnově a bude to soutěž, kterou už v minulosti Martin Semerád absolvoval a loni zde dokonce skončil s Michalem Ernstem na druhém místě absolutně.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

Josef Semerád opět za volantem

13.09.2012 08:09

Článek Petr Eliáš, Ostatní

Racing-Mania.cz

Martin Semerád ve Slovinsku

10.05.2012 22:30

Článek Petr Eliáš, Ostatní

Racing-Mania.cz

Martin Semerád přihlášen do PWRC

28.01.2011 13:47

Článek Petr Eliáš, WRC

Racing-Mania.cz

Semerád v Portugalsku prošel druhou etapou

27.03.2011 07:52

Článek Petr Eliáš, WRC

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Petr Semerád za řídítky a volantem [2x VIDEO]

/ Další video...