English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Hustopečtí pořadatelé se chtějí z valašky poučit

Zařazeno : MMCR1205

Top Media, 03.04.2012 09:57
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 5340x


Už jen dva závody českého šampionátu Mediasport MMČR 2012 zbývají do startu AGROTEC PETRONAS Syntium rally Hustopeče, která se uskuteční ve dnech 22. – 23. června 2012.
Hustopečtí pořadatelé se chtějí z valašky poučit
Hustopečtí pořadatelé se chtějí z valašky poučit

Jak asi mnoho fanoušků z úvodu vypozorovalo, hustopečským pořadatelům se podařil husarský kousek a pro pátý podnik mezinárodního mistrovství republiky získali silného partnera v podobě výrobce olejů značky PETRONAS Syntium.

Pořadatelský tým kolem ředitele soutěže Rudolfa Kouřila a Martina Rady v těchto dnech dokončuje finální verzi trati s povolujícími organizacemi, stejně jako se zástupci Asociace jezdců Rally.  „Na podrobnosti je nyní přece jen brzy. Čekáme na poslední vyjádření k některým pasážím, následně vydáme zvláštní ustanovení a potom se můžeme pozvolna dobrat k novinkám a bližším detailům letošního ročníku,“ říká Rudolf Kouřil.

V zájmu klidného průběhu soutěže organizační tým s předstihem řeší možné komplikace s uspořádáním servisního areálu AGROTEC PETRONAS Syntium rally. Proto rozhodl o následujících krocích:

1. dojde k rozdělení servisních areálů pro vozy MMČR (letiště Popice) a PČR (areál Agrotec  a. s. Hustopeče).
„Sice to pro nás bude znamenat určité zvýšení nákladů, ale zajistí to posádkám větší komfort a pořadatelům usnadní práci a fanouškům možnost navštívit snadněji servisní zóny,“ objasňuje Kouřil.

2. označení vozidel týmů bude adresné. Doprovodná a servisní auta budou označena samolepkou jednak se startovním číslem posádky, ale zároveň s poznávací značkou příslušného vozu, kterou některý z členů týmu nahlásí při prezentaci pořadateli. „Tím chceme definitivně zamezit pohybu různých ´rádoby doprovodů´ s předaným označením po servisu. Věříme, že soutěžní posádky i servisní týmy tuto změnu ocení a podpoří nás v tomto úsilí o preciznější organizaci,“ doplňuje ředitel soutěže.

3. dojde k jasnému vymezení přístupu vozidel fanoušků do servisu
„Vzhledem k tomu, co se ve Valašském Meziříčí kolem servisu odehrálo (nemyslím tím organizační chyby v průběhu soutěže), připravíme organizovaný příjezd vozů fanoušků k servisní zóně. Tím se budeme snažit eliminovat všechny neukázněné diváky, kteří jsou bezohlední nejen vůči posádkám, ale i těm odpovědným fanouškům rally, kterých si moc vážíme. Jelikož jsme drobné problémy s fanoušky, v podobě odmítání pokynů pořadatelů, evidovali už loni, budeme se maximálně snažit omezit příjezd vozidel k servisnímu areálu stejnou přístupovou cestou v době příjezdu závodních speciálů. Pro fanoušky bude přístup k servisní zóně nově organizovaný tak, aby servis navštívilo co nejvíce příznivců, ale zároveň neblokovali příjezd soutěžních vozidel a tím nedocházelo ke znehodnocení sportovní úrovně soutěže. Kdo je opravdový fanoušek  rally a servis bude chtít navštívit, z organizovaného parkoviště dojde mezi zázemí soutěžních týmů bez komplikací kousek pěšky. Vážíme si odpovědných a opravdových fandů rally a pro ty jsme připraveni udělat maximum, aby si průběh celé soutěže patřičně užili,“ uzavírá zásadní novinky k chodu soutěže Rudolf Kouřil.

Více informací k AGROTEC rally Hustopeče k soutěži hledejte na oficiálních stránkách www.agrotecautoklub.cz, případně na AGROTEC Rally Hustopeče v sociální síti facebook.com.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

Český šampionát pokračuje v Hustopečích

20.06.2012 09:10

Článek ADELL MOGUL racing team, Česká rally

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Dakar 2019 - 5. etapa [AKTUALIZUJEME]

/ Další video...