English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Rally Bohemia v roce 2012 MMČR i DRS

Zařazeno : MMCR1206

Petr Eliáš, 06.03.2012 09:20
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 6084x


Rally Bohemia patří mezi nejprestižnější automobilové soutěže rally v České republice. V roce 2012 bude součástí Mediasport mezinárodního mistrovství České republiky v rally ale i německé série DRS.
Rally Bohemia v roce 2012 MMČR i DRS
Rally Bohemia v roce 2012 MMČR i DRS
Druhý prázdninový víkend, přesněji 12. – 15. července 2012, mají všichni příznivci motoristického sportu, a zvláště rally, už zvýrazněný ve svém kalendáři. Právě o tomto víkendu se uskuteční šestá soutěž Mediasport Mezinárodního mistrovství České republiky v rally, kterou je Rally Bohemia. Automobilová soutěž s tradicí od roku 1974 představovala v Československu, později v České republice, vždy špičku mezi motoristickými akcemi, a ve své historii představila v Mladé Boleslavi a okolí bezpočet významných automobilových závodníků a slavných závodních vozů. Rally Bohemia si zažila slávu závodníků Evropského, ale i světového formátu a na tradici je třeba důstojně navázat.

Na rok 2012 je připraven další ročník populární automobilové soutěže, která bude mít opět centrum v Mladé Boleslavi a soutěžícím i divákům nabídne tradiční, ale i modifikované rychlostní zkoušky ve středních Čechách, v podhůří Jizerských hor a v oblasti Českého ráje. Právě charakter zdejší krajiny dává rychlostním zkouškám, na kterých se Rally Bohemia jede, jedinečný ráz, který snese ta nejpřísnější měřítka, a bez nadsázky lze rychlostní zkoušky Rally Bohemia označit za tratě světových parametrů. S celkem šestnácti rychlostními zkouškami rozdělenými do dvou etap, a délkou soutěže téměř 700 kilometrů, patří Rally Bohemia v roce 2012 k nejdelším a nejnáročnějším rally v České republice. Mezinárodní mistrovství České republiky tak při Rally Bohemia zažije jeden ze svých vrcholů. Mladoboleslavská soutěž se ale v tomto roce odjede také jako rally FIA Evropského poháru – Central s nejvyšším koeficientem 10. To by mělo Rally Bohemia zaručit účast některých zahraničních jezdců, kteří budou sbírat body v tomto středoevropském poháru. Významnou novinkou pro rok 2012 je ale dohoda s pořadateli německé série DRS, která v tomto roce zavítá do České republiky hned dvakrát z celkového počtu šesti závodů. Do německého mistrovství DRS mohou bodovat jen registrovaní jezdci, kteří si na konci roku rozdělí prémii ve výši 10 000 euro, kdy vítěz obdrží 2 500 euro. Celkem dvě soutěže DRS se v roce 2012 odehrají mimo území Německa a jednou z nich bude Rally Bohemia.

DRS, kde v loňském roce zvítězila posádka Robert Söber a Thomas Woelfel s vozem VW Lupo GTI, bude při Rally Bohemia zařazena za pole závodníků, kteří budou závodit v Evropském poháru – Central a dovolí mimo jiné účast pestrému startovnímu poli, kde můžeme vidět například populární vozy kategorie WRC, v Německu poměrně rozšířené vozy třídy GT, ale i automobily dle národních homologací, které vídáme například při domácích závodech Sprintrally. Pestrost startovního pole DRS nejlépe charakterizuje téměř třicet tříd, do kterých se pořadatelům podařilo vměstnat skoro všechna vozidla, která se v rally mohou objevit. Ve třídě 0 tak závodí populární vozy kategorie WRC a ve třídách 2 -10 vozy, které jsou schopné se postavit na start soutěže Evropského poháru a MMČR. Ve třídách 11-30 ale můžeme vidět automobily, které mají propadlé homologace anebo odpovídají našim pohárovým homologacím, národním třídám a předpisům pro historické automobily. Už v tento okamžik projevilo zájem o start na Rally Bohemia v rámci série DRS několik zajímavých posádek, které jednak startují pouze v šampionátu Rallysprintů v ČR, ale i v zahraničí. Cílem pořadatelského sboru Rally Bohemia bylo nabídnout přihlížejícím divákům co nejpestřejší startovní pole a přilákat na start soutěže i posádky, které by díky omezením Mezinárodního mistrovství nemohly na účast v oblíbené soutěži ani pomýšlet. Rally Bohemia 2012 tak získá další z diváckých lákadel, které ještě posílí Historic Show. O té se více dozvíte v další z tiskových zpráv Rally Bohemia 2012.

K účasti DRS na Rally Bohemia více dodává Stanislav Kafka, člen organizačního výboru Rally Bohemia a Historic Show: „Do jednání se zástupci německého mistrovství DRS jsme vstoupili na podzim loňského roku a vedli diskuse o tom, zda-li by Rally Bohemia nemohla být součástí jejich šampionátu. Po schůzce v Drážďanech na počátku roku jsme se dohodli, že spojíme síly a v roce 2012 pojede DRS u nás na Bohemii. Je to pro nás příležitost, jak přivézt do Mladé Boleslavi pestré startovní pole a neokoukaná vozidla z Německa, ale také jak dát šanci na závodění na Rally Bohemia vozům, které by normálně na podniku Evropského poháru nemohly startovat. V současné době ladíme drobné rozdíly v předpisech, které máme my a kolegové z Německa. Předpokládáme podobné uspořádání startovního pole, které viděli diváci třeba na Jänner Rallye, kde vozidla z národního mistrovství startovala za Evropským pohárem po malé pauze, kterou mnozí diváci ani nepostřehli. Věříme, že se nám díky DRS podaří přivézt zajímavé jezdce s pěknými vozy a nabídneme tak divákům na Rally Bohemia něco navíc.“

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

McRae na Rally Bohemia

02.06.2012 10:02

Článek Petr Eliáš, Česká rally

Racing-Mania.cz

Co je to Rally Bohemia Open?

09.06.2012 08:51

Článek Petr Eliáš, Česká rally

Racing-Mania.cz

Mads Ostberg na startu Rally Bohemia

26.06.2012 15:46

Článek Radek Vojtěchovský, Česká rally

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Dakar 2017: 6.etapa [ZRUŠENO]

/ Další video...