Holandsko - Častoral a Kotek se postarali o double

22.08.2006 08:34
Tisknout článek
Kategorie : Mistrovství Evropy; zobrazeno : 5961x

Osmým podnikem pokračoval o víkendu 19. až 20. srpna v holandském Valkenswaardu evropský šampionát v rallycrossu. Vítězstvím ve finále A si český reprezentant Roman Častoral upevnil první pozici v tabulce ME. Tomáš Kotek vybojoval ve stejné divizi druhé místo.
Finále divize 1 se stalo kořistí Jean-Luc Paillera s Peugeotem. Vedoucí muž průběžného pořadí Kenneth Hansen (Citroën) finále A nedokončil kvůli technickým problémům, přesto dál vede průběžné hodnocení ME (více ZDE). V divizi 1 si pro vítězství se štěstím dojel Polák Krystof Groblewski. "Auto od třetího kola nefungovalo perfektně. Jsem rád, že jsem dojel až do cíle," oddechl si Groblewski, jenž si upevnil vedení v klasifikaci ME. Krátké trvání měla finálová účast Mortena Jespersena. Mladý Dán neodhadl nájezd do první zatáčky a skončil mimo trať. Pro pohár za druhé místo si dojel Holanďan Peter Vingerhoets (Peugeot), který si podle vlastních slov užíval každou minutu finálové jízdy. Třetí skončil finský jezdec Jussi Pinomäki s Renaultem. Holandský díl evropského šampionátu nepřál příliš českým účastníkům divize 1A. Nejlépe z Čechů se umístil devátý Zdeněk Čermák (Škoda). Jaroslav Kalný a Václav Veverka (oba Peugeot) si připsali body za jedenácté, resp. třinácté místo. Jaroslav Kalný přesto nadále figuruje na druhém místě průběžné klasifikace ME, Veverka je pátý a Čermák šestý. Holandsko - Výsledky divize 1A: 1. K. Groblewski (PL; VW) 2. P. Vingerhoets (NL; Peugeot) 3. J. Pinomäki (FIN; Renault) 4. J. Krijger (NL; Opel) 5. M. Jespersen (DK; Peugeot) 6. A. Martin (B; VW) ... 9. Z. Čermák (CZ; Škoda) 11. J. Kalný (CZ; Peugeot) 13. V. Veverka (CZ; Peugeot) Průběžné pořadí ME divize 1A po 8 z 11 závodů: 1. K. Groblewski (PL; VW) 121 bodů 2. J. Kalný (CZ; Peugeot) 102 bodů 3. J. Pinomäki (FIN; Renault) 93 bodů 4. M. Jespersen (DK; Peugeot) 93 bodů 5. V. Veverka (CZ; Peugeot) 80 bodů 6. Z. Čermák (CZ; Škoda) 75 bodů V divizi 2 si ve finále A dojel na velmi kluzké trati pro vítězství stylem start-cíl Roman Častoral s Opelem. O české double se druhým místem postaral Tomáš Kotek s Hondou. V nejslabší divizi nebyla nouze o dramatické chvíle. Už ve finále B poslal dramaticky přes střechu svůj Opel Astra OPC Holanďan Ko Kasse. "Nikdy dřív jsem nic takového nezažil," vydechl rozrušený Kasse. Ve finále A se povedla "bouda" Tommy Slastadovi. Škody na jeho voze ale byly minimální a Nor si po restartu ještě dokázal dojet pro věnec za třetí místo. Holandsko - Výsledky divize 2: 1. R. Častoral (CZ; Opel) 2. T. Kotek (CZ; Honda) 89 bodů 3. T. Slastad (NOR; Opel) 76 bodů 4. M. Thörjesson (SWE; Opel) 5. D. Rousse (FRA; Renault) 6. M. Snoeijers (NL; Renault) Průběžné pořadí ME divize 2 po 8 z 11 závodů: 1. R. Častoral (CZ; Opel) 131 bodů 2. M. Thörjesson (SWE; Opel) 119 bodů 3. T. Kotek (CZ; Honda) 89 bodů 4. T. Slastad (NOR; Opel) 76 bodů 5. M. Snoeijers (NL; Renault) 67 bodů 6. M. Ericsson (SWE; Honda) 63 bodů Fotografie ze závodu najdete ve fotogalerii Tomáše Racka Zdroj: www.erc24.com Foto: Tomáš Racek LenkaZ