English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

33. Rally Příbram se představuje

Zařazeno : MMCR1107

Petr Eliáš, 30.04.2011 11:29
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 5743x


Do startu středočeské 33. Rally Příbram sice zbývá ještě skoro pět měsíců, ale její základní koncepce je již připravena. Poslední soutěž zařazená do kalendáře Mediasport Mezinárodního mistrovství České republiky v rally odstartuje 23. září 2011.
Ilustrační foto
Ilustrační foto
V rámci soutěže se bude závodit nejen o poslední body do MMČR, ale také o body do Mistrovství republiky historických vozidel rally, v K4 poháru a ve dvou značkových pohárech. Konkrétně Citroen Racing Trophy a Clio R3 Trophy. To znamená velmi pestré startovní pole, které na jiných dvoudenních soutěžích startuje jen výjimečně. Organizační výbor, včele s ředitelem soutěže a současně bývalým soutěžním jezdcem Tomášem Fialou bude v nadcházejících týdnech a měsících dolaďovat vše tak, aby i další ročník soutěže s dlouhou historií proběhl ke spokojenosti soutěžních posádek i diváků.

Rally Příbram v minulých letech zavítala na Sedlčansko, kde probíhala druhá etapa rally. V tomto roce dojde k malé změně a náročné sedlčanské testy se pojedou už v rámci první etapy a to včetně nočních průjezdů. „Harmonogram už máme téměř ve finální podobě a rychlostní zkoušky na Sedlčansku pojedeme už v pátek. Cíl první etapy bude krátce před půlnocí, a tak si diváci i jezdci užijí dost atraktivních nočních průjezdů,“ konstatuje úvodem ředitel soutěže Tomáš Fiala.

Druhá etapa 33. Rally Příbram se odehraje na Příbramsku, ale částečně letos opět zavítá směrem na Hořovice, konkrétně na divácky oblíbenou rychlostní zkoušku Zaječov. „Do Zaječova jsme se mohli vrátit díky souhlasu vedení obce, kterému se pořádaní rally líbí a dokáží jej využít. K tradičnímu průjezdu zkoušky Sádek – Bohutín a Ohrazenické rychlostní zkoušky letos přidáme spojením dvou úseků z minula vzniklou vložku s názvem Bohostická. Ta v sobě bude skrývat i náročný průjezd kolem přehrady Orlík, který jezdci i diváci znají pod názvem Vystrkov. Bude to hodně těžká a dlouhá rychlostní zkouška,“ představuje Tomáš Fiala.

33. Rally Příbram nemá letos v názvu žádného generálního partnera. Nepodařilo se totiž dosud uzavřít jednání s firmou, která by byla ochotna do generálního partnerství s významným motoristickým podnikem jít. „Samozřejmě, že pokud by se ještě generální partner našel, tak jej rádi do názvu soutěže přidáme, ale za stávajících podmínek nechceme jít s názvem soutěže pod cenu. Spolupráce trvá s hlavním partnerem, kterým je SUBARU Sedlčany Autovero a Město Příbram. Novými hlavními partnery jsou Veolia 1. SčV, a.s. a Údržba silnic s.r.o. Rozpočet máme hodně napnutý a já věřím, že se nám podaří zdárně dotáhnout do konce všechna rozjetá jednání s partnery. Soutěž si na sebe musí vydělat, a proto jsme nuceni v tomto roce přistoupit i k výběru vstupného na RZ, které bude pravděpodobně provedeno zpoplatněním vjezdu na osobní auto. Všechno něco stojí a i my musíme vše, co k pořádání rally potřebujeme, zaplatit. Budeme se za to snažit poskytnout služby, tak jak mají být jak pro jezdce, tak pro diváky,“ vysvětluje Tomáš Fiala.

Organizační výbor 33. Rally Příbram se v tomto roce zapojí i do besed ve školách na téma bezpečnost silničního provozu, kde bude studentům poutavou formou vysvětlovat zásady chování v dopravním provozu. „Z dob školní docházky si pamatuji, že k nám do školy jednou dorazili závodníci, kteří nám říkali nějaké zásady bezpečnosti v provozu. Zůstalo mi to do dneška v paměti a rád bych něco podobného nabídnul školám v Příbrami a okolí. Chceme pomocí závodníků, kteří mají s řízením velké zkušenosti, dětem vysvětlit, jak se mají chovat, aby zbytečně nedocházelo na silnici k úrazům. Vysvětlíme jim i jak se chovat při motoristických závodech a jezdci jim určitě rádi odpoví na dotazy z oblasti závodů. Rádi bychom tím i zlepšili povědomí o automobilových soutěžích,“ dodává Tomáš Fiala.

Poslední zářijový víkend by si už teď měli do kalendáře zaškrtnout všichni motorističtí příznivci, protože v Příbrami se velmi pravděpodobně bude bojovat o mistrovské tituly.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

33. Rally Příbram se představuje

30.04.2011 11:29

Článek Petr Eliáš, Česká rally

Racing-Mania.cz

Na Rally Příbram s VIP balíčkem

26.07.2011 23:12

Článek Petr Eliáš, WRC

Racing-Mania.cz

33. Rally Příbram je připravena

26.08.2011 14:43

Článek Petr Eliáš, Česká rally

Racing-Mania.cz

Václav Pech jun. před Rallye Příbram

19.09.2011 09:33

Článek Media Václav Pech, Česká rally

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Život Patrika Štipáka změnila formule

/ Další video...