English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Aleš Loprais podruhé za sebou vyhrává etapu a dostává se na druhé místo

Zařazeno : Dakar2011

Jiří Vintr, 10.01.2011 09:00
Tisknout článek
Kategorie : Dakar; zobrazeno : 4202x


I sedmá etapa se nesla ve znamení kvalitního výkonu Tatry č. 504, která dokázala postoupit o příčku výše v celkovém pořadí.
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Sedmá etapa Rallye Dakar zavedla soutěžící zpět do dun pouště Atacama. Pořadatelé ji po uvážení zkrátili, neboť řada soutěžících, kteří o volném dnu dojížděli pozdě z etapy šesté, mohlo potřebovat trochu sebrat síly. Jenže i 252 kilometrů, které pořadatelé nabídli tím, že smazali druhý úsek speciálky (mezi oběma úseky byla neutralizační zóna) se ukázalo jako velmi výživné menu, vždyť i osmý kamion v cíli, kterým byl kvalitní Kamaz kazašské Astany, už ztrácel na vítěze přes hodinu. Aleš Loprais do etapy staroval poprvé z první pozice a dařilo se mu. Od prvních kilometrů před sebe nikoho nepustil a oběma vedoucím Kamazům se postupně vzdaloval. Menší smůlu si vybral Čagin, jeho zdržel defekt, ale přesto, že dokázal do cíle etapy ztrátu mírně umazat, v závěrečné dunové pasáži stejně znovu mírně ztratil. Aleš Loprais tedy vyhrává druhou etapu za sebou a dostává se na druhou příčku – Rusa Čagina má za sebou o 12 minut.

„Dnes to byla další krásná etapa a všechno nám v ní vyšlo. Byla velmi technická a prašná, s množstvím skoků a vysokých dun. Jeli jsme své maximum a naštěstí vyhráli. Je to však těžké, tlak je obrovský a bojujeme na trati o každou vteřinu, stále máme před sebou tisíce kilometrů a jisté nemá opravdu nikdo nic. Je potěšitelné, že ostatní opravdu kvalitně zajištěné týmy nám v boji proti ‚sborné‘ fandí. Tým de Rooy nám dokonce nabídl vlastní fyzioterapeuty a maséry, což je od nich velmi milé. Bojujeme dál, ale obezřetně. Nic jiného nám ostatně ani nezbývá,“ dodal k etapě Aleš Loprais.

V celkovém pořadí tedy došlo ke změně na třetím a druhém místě. Náskok Kabirova se znovu mírně ztenčil a napjatost situace dokládá i třetí místo Čagina, za jeho ztrátu může jen trojice defektů, tedy situací, které jsou v tomto sportu při obrovském nasazení čelních posádek poměrně rutinní záležitostí, byť dřinu při výměně 150kilového kola si všichni jistě rádi odpustí. Vůbec nic rozhodnuto není ani v boji o čtvrtou příčku, Echter byl dnes rychlejší než Nikolajev. Zajímavý je i souboj vozů MAN o osmé až deváté místo. Zatímco Van Vliet má k dispozici speciál, který má za sebou i vítězství na Rallye Transorientale, Němec Behringer se drží v první desítce i s kamionem sériové konstrukce. Sedmá etapa vyšla Nizozemcům, kterým se dosud tolik nedařilo, Elfrinkovi a van den Brinkovi.

Atacama pokračuje a boj o čelo kamionů také. Hned další den čeká účastníky drakonická speciálka do Copiapó, dlouhá 508 kilometrů, navíc po dlouhém přesunu spojovačkou. Cíl v Copiapó bude tradičně hned u bivaku.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

Loprais Tatra Team - ready to start

29.11.2010 12:18

Článek Loprais Tatra Team, Dakar

Racing-Mania.cz

Nové dobrodružství začíná

30.11.2010 14:23

Článek OffroadSport, Dakar

Racing-Mania.cz

Dakar - 1. etapa

02.01.2011 19:44

Článek Redakce, Dakar

Racing-Mania.cz

Čtyřkolkáři KM Racingu v čele!

02.01.2011 21:50

Článek KM Racing, Dakar

Racing-Mania.cz

Dakar - 2. etapa [+VIDEO]

03.01.2011 16:14

Článek Redakce, Dakar

Racing-Mania.cz

Marek Spáčil odstupuje z dakarské rallye

04.01.2011 18:44

Článek Czech Dakar Team, Dakar

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Dakar 2017: 7.etapa [AKTUALIZUJEME]

/ Další video...