English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

I ve čtvrté etapě Aleš Loprais na pomyslném pódiu

Zařazeno : Dakar2011

Jiří Vintr, 06.01.2011 09:24
Tisknout článek
Kategorie : Dakar; zobrazeno : 4097x


Čtvrtá etapa do Calamy zavedla závodníky na území Chile. Aleš Loprais získal za dvojicí Čagin-Kabirov opět třetí místo a upevnil si bronzovou příčku.
Foto: Loprais Tatra Team
Foto: Loprais Tatra Team
Atacama je tady. Čtvrtou etapou do Calamy se soutěžící dostali na její pomezí. Ještě předtím však museli vyrazit už ráno, aby překročili andský průsmyk Paso de Jama ve výšce 4800 metrůnad mořem. Po 500 kilometrech spojovačky tak následoval 207 kilometrů dlouhý, poměrně dost rychlý, prašný rychlostní test. Jeho poměrně velká část se odehrála v nadmořské výšce nad 3000 metrů a start probíhal na gigantické náhorní planině ve výšce 3400 metrů.

Etapa se pro Aleše nesla v duchu té předchozí. Snažil se udržovat kontakt s dvojicí Kamazů vepředu, ale oba ruští piloti neustále mírně navyšovali svůj náskok. Zejména Čagin citelně ujížděl i svému kolegovi a v cíli atakoval první desítku mezi všemi automobily. Za Alešem mezitím sváděli těsnou bitvu na dálku Echter a Nikolajev, na jednom z průjezdních bodů se dokonce Echter Alešovi přiblížil na pouhou jednu sekundu. Poté se však od něj frenštátský pilot odpoutal a dojel si pro bronzovou příčku se ztrátou necelých 6 minut na vítězného Čagina, pro nějž to bylo už 59. etapové vítězství na Rallye Dakar.

"Dnes to bylo po boji opět třetí místo. Na trati po přejezdu hor byla spousta děr, skoků a našel se i tradiční chilský fešfeš. Předjíždění osobáků bylo malé peklo,a le od zítřka už pojedeme podle pořadí s osobními vozy. Hlavně jsme stále teprve někde ve třetině soutěže, cesta je ještě dlouhá. Dnes jsme ve 150kilometrové rychlosti chytili defekt, byl to slušný adrenalin, udržet těch našich devět tun na pistě. Umístění věnuji na dálku svému strýci Karlovi," dodal k etapě Aleš.

Aleš si s přehledem udržel za sebou Echtera s Nikolajevem, kteří jsou v celkovém pořadí už více než půl hodiny za ním, na druhou stranu však připraveni kdykoli využít jakékoli nabídnuté příležitosti. Za nimi ještě neřekl poslední slovo André de Azevedo (vyhoupl se během čtvrté etapy z osmé pozice na šestou) a celý kamazovský tým jistí z osmého místa Mardějev. Pozice v první desítce stále úspěšně okupuje trojice pilotů hlandských týmů de Rooy a MAN VEKA. Vůbec pořadí druhé poloviny první desítky e podobně zajímavé velmi těsnými časovými rozestupy jako stav v čele závodu.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

Loprais Tatra Team - ready to start

29.11.2010 12:18

Článek Loprais Tatra Team, Dakar

Racing-Mania.cz

Nové dobrodružství začíná

30.11.2010 14:23

Článek OffroadSport, Dakar

Racing-Mania.cz

Dakar - 1. etapa

02.01.2011 19:44

Článek Redakce, Dakar

Racing-Mania.cz

Čtyřkolkáři KM Racingu v čele!

02.01.2011 21:50

Článek KM Racing, Dakar

Racing-Mania.cz

Dakar - 2. etapa [+VIDEO]

03.01.2011 16:14

Článek Redakce, Dakar

Racing-Mania.cz

Marek Spáčil odstupuje z dakarské rallye

04.01.2011 18:44

Článek Czech Dakar Team, Dakar

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Kolomý - 5.etapa

/ Další video...